آموزش استفاده از پروکسی تلگرام

نویسنده : جواد خانی
|
تاریخ نوشته : 1400/07/03
|
تعداد نظر : 0نظر
آموزش استفاده از پروکسی تلگرام

آموزش استفاده از پروکسی تلگرام شامل مراحل و نکاتی می باشد که با طی کردن و رعایت آنها خیلی راحت می توانید وارد سایت های فیلتر شده شوید. در حال حاضر با توجه به اینکه تلگرام فیلتر شده است حتما برای یک بار هم که شده کلمه پروکسی را شنیده اید. لازم به ذکر است که نه تنها تلگرام بلکه سایت های زیادی هستند که به دلیل مخالف بودن با قوانین ایران فیلتر می باشند. استفاده از پروکسی یکی از راهکارهایی است که از طریق آن امکان ورود به سایت های فیلتر شده وجود دارد. اما سوال این است که نحوه استفاده از پروکسی به چه صورت می باشد. باید گفته شود که به منظور استفاده از پروکسی باید یک سری مراحل را به ترتیب طی کرد. برای اینکه بدانید چگونه پروکسی را به کار ببرید در ادامه مطلب قصد داریم به آموزش استفاده از پروکسی تلگرام بپردازیم.

نحوه فعال کردن پروکسی در تلگرام

یکی از موضوعات مربوط به آموزش استفاده از پروکسی تلگرام این است که چگونه باید پروکسی را فعال کنید. اولین کاری که باید انجام دهید مراجعه به منوی تلگرام می باشد و سپس باید به قسمت تنظیمات چت ( chat settings ) مراجعه کنید. در مرحله بعدی به قسمت پایین صفحه رفته و بر روی گزینه تنطیمات پروکسی (proxy settings) ضربه بزنید. همانطور که مشاهده می کنید در این بخش فهرستی از پروکسی هایی وجود دارد که فعال می باشند. توجه داشته باشید که پروکسی های فعال به رنگ سبز بوده و پروکسی های غیر فعال به رنگ قرمز هستند. اگر دقت کنید می توانید در پایین هر یک از آنها در کنار MS عدد درج شده را ببینید. عدد کمتر نشان دهنده این است که آن پروکسی دارای سرعت بسیار بالایی می باشد. در صورت عدم مشاهده پروکسی در این بخش، آوردن پروکسی ها از قسمت Add به آنجا امکان پذیر خواهد بود.

نحوه فعال کردن پروکسی در تلگرام

مهمترین مراحل آموزش استفاده از پروکسی تلگرام

همانطور که ذکر کردیم مورد توجه قرار دادن نکات آموزش استفاده از پروکسی تلگرام از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. یکی از مسائلی که باید قبل از انجام دادن مراحل اتصال به تلگرام با استفاده از پروکسی بدانید این است که با بخش های هر Proxy Mtproto آشنایی داشته باشید. هر Proxy Mtproto سه قسمت Server-Port-Secret دارد که به دو شکل جداگانه و یک لینک می توان از آن استفاده کرد. برای اینکه پروکسی فعال شود باید بر روی کلمه در حال اتصال کلیک نمایید. با ضربه زدن بر روی این کلمه بلافاصله تنظیمات پروکسی نمایان می شود. همچنین جهت یافتن پروکسی ها در تلگرام تنها کاری که باید انجام دهید این است که کلمه Mtproto را پیدا کنید. با جستجو این کلمه قادر هستید بهترین کانال ها با میلیون ها پروکسی را مشاهده نمایید.

نحوه غیر فعال کردن کردن پروکسی تلگرام

در بخش قبلی با نحوه استفاده از پروکسی و مراحل فعال کردن آن آشنا شدید. علاوه بر فعال کردن پروکسی تلگرام باید نحوه غیر فعال کردن آن را نیز بدانید. در واقع می توان گفت که یکی دیگر از موارد مربوط به آموزش استفاده از پروکسی تلگرام این است که بدانید چگونه پروکسی را غیر فعال کنید. هنگام فعال کردن پروکسی در صورتی که اکثر آنها از کار افتاده باشند در قسمت بالای گوشی Conecting…to Proxy ظاهر خواهد شد. دقت کنید که اگر اتصال بین 2 تا 10 ثانیه برقرار نشد وارد و خارج شدن برای چند بار ضروری است. هنگامی که قصد غیر فعال کردن پروکسی را دارید فقط باید بر روی آن کلیک کنید و سپس بر روی گزینه Disaable ضربه بزنید.

آموزش استفاده از پروکسی تلگرام

مهمترین نکات در آموزش استفاده از پروکسی تلگرام

یکی از مهمترین نکات آموزش استفاده از پروکسی تلگرام این است که ابندا برای به روزرسانی کردن تلگرام خود اقدام نمایید. کسانی که از گوشی اندروید استفاده می کنند می توانند از طریق گوگل استور یا پلی استور یا گوگل پلی به روزرسانی را انجام دهند. دقت کنید که موارد مذکور هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و تنها نام آنها ر برندهای گوناگون متفاوت است. افرادی که دارای گوشی آیفون هستند باید در آپ استور تلگرام خود را به روزرسانی کنند. پس از اینکه تلگرام خود را به روزرسانی کردید با ورود به برنامه یک آیکون همانند سپر قسمت بالای صفحه اصلی مشاهده خواهید کرد. به این معنا که به روز شدن تلگرام شما به جدیدترین نسخه از طریق انتقال MTProto انجام گرفته است. یکی دیگر از نکات آموزش استفاده از پروکسی تلگرام این می باشد که از نصب کردن تلگرام های تبلیغاتی تحت عنوان تلگرام ضد فیلتر اجتناب کنید. چرا که گوگل پلی و اپل استور به عنوان تنها مراجعه مطمئن برای تلگرام به شمار می آیند.

جمع بندی
در این مطلب مراحل آموزش استفاده از پروکسی تلگرام را توضیح دادیم. علاوه براین ذکر کردیم که چگونه باید پروکسی تلگرام خود را غیر فعال نمایید. توجه داشته باشید که رعایت و مورد توجه قرار دادن نکات مربوط به آموزش استفاده از پروکسی تلگرام از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. کانال هایی وجود دارند که پروکسی های سالم و به روز برای اتصال با پروکسی از طریق آنها را به طور مداوم نمایش می دهند. شما می توانید در یکی از این کانال ها عضو و بر روی یکی از لینک های درون این کانال ها کلیک نمایید. پس از انتخاب کردن گزینه Connect Proxy باید چند ثانیه صبر کنید. اگر دقت کنید می توانید در قسمت بالای صفحه در حال اتصال با پروکسی را مشاهده کنید که به محض برقرار شدن اتصال قادر به استفاده از تلگرام خواهید بود.

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *