آموزش بلاگری اینستاگرام

نویسنده : جواد خانی
|
تاریخ نوشته : 1400/07/02
|
تعداد نظر : 0نظر
آموزش بلاگری اینستاگرام

این روزها هر کسی را که میبینیم؛ خود را به عنوان بلاگر اینستاگرام معرفی می کند! آیا با وجود اینکه امروزه همه از این پلتفرم معروف برای کسب و کار استفاده می کنند بدین معنا است که ظرفیت آن اشباع شده است و کسی دیگر نمی تواند به این شغل روی بیاورد؟ واقعیت این است که این بستر نه تنها اشباع نمی شود؛ بلکه روز به روز قابلیت های آن برای جذب مخاطب نیز افزایش پیدا می کند. تنها با دانستن اصول اولیه بلاگری، ما نیز می توانیم کسب و کار خود را راه بیاندازیم. در ادامه این مطلب درباره کلیات آموزش بلاگری اینستاگرام بیشتر صحبت خواهیم کرد.

صفر تا صد بلاگری

بلاگر تولید کننده محتوا است که در شبکه های مجازی مشغول به فعالیت است. این فرد مجموعه ای از کارها را برای تولید محتوای خوب انجام می دهند و در نهایت این محتوا را برای کاربران خود به اشتراک می گذارد. از جمله این کارها می توان به نوشتن محتوا، تولید محتوای عکاسی شده با توجه به متن، تولید و ادیت ویدئو های مورد نیاز و غیره اشاره کرد. بلاگری ابتدا تحت عنوان یک موقعیت برای ثبت کردن مطالبی بود که همانند خاطرات روزانه به نظر می رسیدند. معمولا محتواهایی که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرند با زبان کاملا غیر رسمی و روزمره بیان می شوند و این امکان را به مخاطبان و کاربران می دهند که با این شخص بلاگر به تعامل بپردازند.

آموزش بلاگری اینستاگرام

برای مشاهده ایده برای پیج اینستاگرام روی لینک کلیک کرده و جدیدترین ایده های پیج اینستاگرام رو مشاهده کنید.

موضوعات بلاگری

یکی از سوالات متداول در خصوص آموزش بلاگری موضوع و حوزه بلاگر بودن است. بسیاری از افراد ممکن است در شروع از خود بپرسند که کدام مسیر را انتخاب کنم؟ آیا بلاگر غذا شدن بهتر است یا بلاگر آرایشی؟ کدام یک درآمد بیشتری دارد؟ واقعیت این است که در این مرحله اصلا نباید خودتان را دست کم بگیرید یا با بلاگر های معروف و مشهور مقایسه کنید. شما هنوز در ابتدای مسیر هستید و برای اینکه به موفقیت برسید باید تلاش و سرمایه فراوانی بکنید.
خوب است بدانید بلاگرها از نظر تعداد دنبال کننده هایی که دارند و نیز رنج گسترده ای از دنبال کننده هایشان می توانند با یکدیگر تفاوت داشته باشند. این فالوورها یا همان دنبال کننده ها می توانند از چند هزار نفر تا چندین میلیون نفر باشند. هر قدر که محتوای تولیدی به وسیله بلاگر مورد نظر مفیدتر و بهتر باشد قطعا روز به روز دنبال کننده های آن هم بیشتر می شوند.

انواع بلاگر در آموزش بلاگری اینستاگرام

در آموزش بلاگری اینستاگرام انواع بلاگرها را می توان در دسته های زیر تقسیم بندی کرد:
• سلبریتی ها که می توانند بازیگران معروف سینما، خواننده ها، ورزشکارها و غیره باشند. این افراد که در فضای اینستاگرام به شدت مشهور و محبوب هستند عمدتا محتوای خاصی تولید نمی کنند بلکه بیشتر با نمایش گوشه ایی از زندگی خودشان و یا کارهایی که در دست اقدام دارند سعی می کنند با مخاطبان خود به تعامل بپردازند و آنها را جذب خود کنند.
• افرادی که به دنبال ماجراجویی هستند. کارهای ماجراجویی همیشه هیجان های خاص خود را داشته است. افرا فعال در این حوزه با اشتراک گذاری عکس هایی که طی ماجراجویی هایشان گرفته اند برای خود دنبال کننده پیدا می کنند. این افراد می توانند عکاس، افراد مشغول به انجام فعالیت در رشته های ورزشی ریسکی و هیجان انگیز مانند صخره نوردی، قایقرانی آبهای خروشان، موج سواری و سایر مواردی از این دست باشند و گوشه هایی جذاب از این ماجراجویی هایشان را به اشتراک می گذارند.
• بلاگر هایی که در زمینه آشپزی و مواد غذایی و یا یاد دادن ترفندهای زندگی مشغول به انجام فعالیت هستند. این دسته از افراد می توانند شف ها، پزشکان تغذیه و رژیم درمانی، آشپزها و یا افراد خلاقی باشند که می توانند ترفندهای مختلف و یا آموزش های مختلفی را در هر زمینه ای برای شما فراهم آورند.

آموزش بلاگری اینستاگرام
• بلاگر هایی که در حوزه مد و فشن و زیبایی مشغول به انجام فعالیت هستند. بیوتی بلاگرها و فشن بلاگرها از جمله کتگوری های جذاب و پرطرفدار در بلاگری هستند که افراد زیادی آنها را دنبال می کنند. آنها با آموزش استایل های مختلف، سبک های پوشش، آموزش خودآرایی و غیره می توانند برای خود دنبال کننده جمع آوری کنند.
• بلاگر هایی که در زمینه تناسب یا زیبایی اندام و یا لایف استایل مشغول به انجام فعالیت هستند. این بلاگرها هم عمدتا در زمینه تناسب اندام مشغول به انجام فعالیت هستند و نکته هایی را برای این کار له نمایش میگذارند. همچنین بلاگرهای ایف استایل به صورت روزمره از کارهایی که انجام می دهند از دکوراسیون منزل خود گرفته تا نحوه ی لباس پوشیدن و غیره فیلم گرفته و با مخاطبان خود به اشتراک می گذارند.
• بلاگرهایی که در زمینه ساخت فیلم حال می خواهد کوتاه باشد یا بلند مشغول به انجام فعالیت هستند. این افراد می توانند با تکنیک های مختلف محتواهای ویدیویی فوق العاده جذاب و نوینی تولید کرده و برای خود مخاطب جمع آوری کنند.
اکنون وقت آن است که شما نیز با توجه به علاقه خود حوزه فعالیت بلاگری خود را انتخاب کرده و به کسب درآمد از بلاگری بپردازید. البته این مسیر فراز و نشیب های بسیاری دارد و نمی توان ره صد ساله را یک شبه رفت. رمز اصلی موفقیت در بلاگری تلاش و نامید نشدن است. درآمد بلاگر اینستاگرام نیز به همین تلاش بستگی دارد.

جمع بندی
هر قدر که محتوای تولیدی به وسیله بلاگر مورد نظر مفیدتر و بهتر باشد قطعا روز به روز دنبال کننده های آن هم بیشتر می شوند. در آموزش بلاگری اینستاگرام انواع بلاگرها را می توان در دسته های مختلفی مانند کمدین، سلبریتی، آرایشی، مد و فشن و غیره تقسیم کرد.

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *