۰۹۱۲۱۰۲۱۵۵۲ | ۰۹۳۶۹۹۴۷۸۷۷

با مــــــــا در تمــــــــــاس باشیــــــــــــــــــــد

آموزش صفر تا صد اینستاگرام

نویسنده : admin
|
تاریخ نوشته : 1399/11/19
|
تعداد نظر : 0نظر

اینستاگرام یکی از پرمخاطب ترین شبکه های اجتماعی در جهان است و تعداد کاربران آن از مرز یک میلیارد نفر نیز گذشتند. همین آمار نشان دهنده دسترسی و استفاده راحت و ساده از اینستاگرام است. اگر شما هم دوست دارید از همان روز اول نحوه کار با اینستاگرام را به طور کامل یاد بگیرید می توانید با ما همراه شوید. در ادامه این مطلب آموزش ساده اینستاگرام را به طور کامل برای شما شرح خواهیم داد و شما بعد از خواندن آن می توانید به راحتی با تمام گزینه های ایسنتاگرام آشنایی پیدا کرده و با آن کار کنید.

آموزش گام به گام اینستاگرام

برای کار با ایسنتاگرام ابتدا باید نرم افزار آن را مطابق با سیستم عامل گوشی خود دانلود کنید. البته اینستاگرام را می توان از طریق کامپیوتر و موتورهای جستجوگر نیز می توان استفاده کرد. شما می توانید اینستاگرام را برای گوشی های اندروید از گوگل پلی استور و یا مارکت بازار و برای گوشی های IOS، نرم افزار را از اپ استور دانلود کنیم. بعد از نصب برای استفاده از این اپلیکیشن ابتدا باید در آن عضو شوید. جهت ساختن اکانت در ایسنتاگرام و ثبت نام در آن ابتدا باید گزینه Sign up در صفحه اول را زده و مراحل ثبت نام را انجام دهید. برای ثبت نام شماره موبایل و یا ایمیل خود را وارد می کنید تا در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کردید بتوانید از طریق این مشخصات آن را بازیابی کنید. در نسخه های جدید اینستاگرام شما می توانید 5 اکانت را همزمان باهم در ایسنتاگرام داشته باشید و هر فرد می تواند بیش از یک صفحه برای خود داشته باشد

معرفی قسمت های مختلف اینستاگرام

زمانی که ثبت نام به پایان رسید شما وارد صفحه اصلی اینستاگرام می شوید. البته برای اولین بار که وارد اینستاگرام می شوید ممکن است ابتدا صفحه افزود مخاطبان یا فالووران باز شود و اینستاگرام افرادی که ممکن است از طریق شماره تلفن های آنها و یا دوستانتان در فیسبوک را شناسایی کند و پیج این افراد را به شما معرفی کند. شما می توانید همان زمان فالوورهای خود را بیفزایید و می توانید گزینه Skip را زده و این کار را بعدا انجام دهید. با باز شدن صفحه اصلی اینستاگرام شما در بالا و پایین صفحه برخی ازر آیکون ها را می بینید. 5 علامت در زیر صفحه وجود دارد که روی هر یک بزنیم، وارد صفحه ای دیگر می شود. علامت خانه شما را به صفحه ای که پست ها و داستان های دیگران را می توانید مشاهده کنید. علامت ذره بین که علامت صفحه اکسپلور علامت جمع به معنای افزودن، قلب به معنای اعلانات و اخرین علامت نشانه صفحه شخصی شماست.

صفحه اصلی یا Home Page

صفحه اصلی یا خانه خود نیز دارای علامت هایی است که هر کدام از آن ها شما را به قسمتی از نرم افزار ایسنتاگرام هدایت می کند، در سمت راست و بالای اینستاگرام انگلیسی علامت یک فلش وجود دارد که به آن دایرکت گفته می شود. شما با ضربه زدن بر این آیکون می توانید وارد صفحه ای شوید که با دوستانتان به طور خاص صحبت کنید. پایین تر از آن دایره هایی را می بینید که دایره اول از سمت چپ نشان دهنده استوری و یا داستان خودتان استو شما از طریق این علامت می توانید استوری بگذارید. با یک بار استوری گذاشتن شما می توانید بار دیگر با ضربه زدن استوری خود را مشاهده کنید و اگر بخواهید باز هم استوری بگذارید دست خود را روی این دایره نگه می دارید و گزینه اول را گذاشتن استوری مجدد است را انتخاب می کنیم. دایره های دیگر نشان دهنده استوری های دیگران است.

پایین تر از آن نیز می توانید پست هایی که دیگران منتشر می کنند را مشاهده کنید و با زدن علامت قلب زیر عکس ها می توانید لایک و دو علامت دیگر به ترتیب نشان دهنده کامنت گذاشتن و یا ارسال تصویر به دایرکت شخص دیگری است. بااستفاده از علامت پرچم در سمت دیگر تصویر می توانید پست را ذخیره کنید.

صفحه اکسپلور

منظور از اکسپلو و علامت ذره بین در اینستاگرام و یا حتی دیگر نرم افزارها به معنای جست و جو کردن در آن نرم افزار است. شما با ورود به این صفحه در وسط صفحه با پست های پیشنهادی مواجه می شوید که ایسنتاگرام معمولا بر اساس موارد بیشتری که شما مشاهده کرده اید و یا جست و جو کردهاید به شما پیشنهاد می دهد. نوار بالا صفحه نیز جایی است که می توانید در آن متنی که می خواهید را بنویسید. اینستاگرام افراد، هشتگ ها و مکان های مختلفی که به عبارتی که تایپ کرده اید مشابه و نزدیک است را به شما نشان می دهد.

صفحه افزودن پست

این علامت به معنای افزودن است و در واقع مکانی استکه افراد م یتوانند از این طریق ویدیو و یا عکس های خود را به صورت پست منتشر کنند. شما م یتوانید یک عکس یا چند عکس را به صورت آلبومی و همچنین ویویدو کوتاه و یا بلند را از این طریق انتشار دهید. با ورود به این صفحه جهت انتشار عکس مرحله به مرحله وارد صفحات بعدی می شوید تا تنظیمات پست خود را انجام داده و عکس و فیلم های خود را انتشار دهید.

صفحه اعلانات

صفحه اعلانات که همانطور که گفته شد با علامت قلب نشان داده می شود حاکی از لایک ها، کامنت ها و فالوورهای شمات است. در این قسمت چنانچه کسی پست شما را لایک کند و یا شما را فالو کند و یا برای شما پست بگذارد برای شما نشان داده می شود. برای اینکه دنبال این نگردید که برای کدام پست شما کامنت یا لایک گذاشته شد این صفحه مستقیما شما را به پست مورد نظر هدایت می کند. چنانچه صفحه شما شخصی باشد افرادی که برای شما درخواست دوستی ارسال می کنند را می توانید در اولین دایره سمت چپ بالای صفحه مشاهده کنید.

صفحه شخصی

اخرین صفحه که معمولا با عکس پروفایل خودتان نمایش داده می شود. در این صفحه سه خط بالا سمت راست علامت ورود به تنظیمات کلی است. اعداد از سمت راست به ترتیب نشان دهنده تعداد افرادی که دنبال می کنید یا فاووینگ ها، عدد وسط تعداد فالوورها یا مخاطبانتان است و عدد اخر نشان دهنده تعداد پست هایی است که تا به حال قرار داده اید. بالا سمت چپ نام کاربری شما مشخص شده و در زیر آن عکس پروفایلتان است. زیر عکس عکس پروفایل بیوگرافی شما که خودتان می توانید اضافه کنید نوشته می شود. اگر بر گزینه Edit Profile ضربه بزنید می توانید تمامی مشخصات پرفایل خودتان را تنظیم کنید. دو علامت در زیر این نوشته قرار گرفته اند. یکی از آنها یک مربع 9 خانه است که اگر روی آن ضربه بزنید پست هایتان را مشاهده می کنید. علامت دیگر در سمت راست نشان دهنده عکس هایی است که دیگران شما را تگ کرده اند. علامت دیگری که در نسخه های جدید اضافه شده علامت یک جمع در بالای صفحه شخصی است که می توانیداز طریق آن از استوری هایی که تا به حال انتشار داده اید یک آلبوم بسازید که به آن هایلایت می گویند.

فیلم آموزش اینستاگرام

شما می توانید برای آموزش کامل تنظیمات اینستاگرام از فیلم های آموزشی نیز کمک بگیرید. ما در ادامه تلاش می کنیم قسمت ها و علامت های مختلف قسمت تنظیمات اینستاگرام را برای شما به طور کامل توضیح دهیم. اگر سه خط بالای صفحه بیو را بزنیم نیم صفحه ای باز می شود که در آن علامت های مختلفی است که از بالا تا پایین به این ترتیب هستند. علامت اول آرشیو شماست که استوری هایی که قرار داده اید آنجا ذخیر می شوند. قسمت بعد یاطلاعات شخصی شما مانند تاریخ تولد، نام کاربری و غیره را میتوانید ویرایش کنید. قسمت نماتگ Nametag برای به اشتراک گذاری نام کاربری با دیگران استو مانند کد QR عمل می کند. قسمت بعد نیز گزینه Save است که شما می توانید پست ها و تصاویری که قبلا دیده اید و آن ها را سیو کرده اید را می توانید مشاهده کنید.

صفحه دوستان خاص Close Friend

است که شما می توانید گروهی از دوستان خود را آنجا اضافه کنید و با کمک آن می توانید برخی از پست ها و استوری های خود را فقط آن گروه از دوستان اضافه شده در کلوز فرندتان می توانند مشاهده کنند.

تنظیمات اینستاگرام

در همان نیم صفحه ای که باز شده بود در گوشه پایین صفحه می توان تصویر یک چرخ دنده را مشاهده کرد. این علامت نشان دهنده تنظیمات اینستاگرام است که با ضربه زدن به آن به صفحه دیگری می رویم که خود دارای گزینه های زیادی است. تنظیمات کلی و اصلی اینستاگرام در این بخش قرار دارد و توضیحات آن خود نیاز به یک متن کامل و جداگانه ای دارد. به طور مثال در قسمت تنظیمات شما می توانید صفحه خود را شخصی Private و یا به حالت مخصوص کسب وکار یا بیزنس در بیاوریم. در قسمتتنظیمات می توانید تاریخچه جست و جو های خود را، اطلاعات کامل اینستاگرام، زبان صفحه را نیز تغییر دهید. در پایین صفحه اینستاگرام نیز می توانید خروج خود را از طریق فشردن Log out ثبت کنید.

آموزش بستن کامنت ها

یکی از موضوعاتی که معمولا بسیاری از پیج ها علاقمند به انجام آن هستند بستن کامنت های یا سانسور آن ها است. با استفاده از این روش، در زمان مشاهده تصاویر و پست های مختلف می توانید کامنت های توهین آمیز را مشاهده نکنید. برای بستن کامنت ها می توانید در زمان ارسال پست ها به بخش نوشتن توضیحات که م یرسید می توانید گزینه Advanced Settings را بزنید و با روشن کردن گزینه موجود قابلیت ارسال کامنت را با زدن Turn Off Commenting را بزنید.

آموزش اینستاگرام حرفه ای

برای اینکه به صورت حرفه ای با اینستاگرام آشنا شوید و بتوانید تمامی گزینه ها و کاربرد های آن ها آشنا شوید باید مقداری از وقت خود را بگذارید و با ایسنتاگرام بیشتر کار کنید. شما می توانید آموزش های مختلف اینستاگرام را جهت استفاده از آن در کسب و کار خودتان از طریق مقالات ویدیو های مختلف مشاهده کنید. برای اینکه صفحه خود را و آمارو اطلاعات آن را به طور کامل بتوانید بررسی کنید بهتر است که صفحه خود را به حال بیزنس درآورید. آموزش اینستاگرام برای کسب و کار و یا بیزنس شما به زمان بیشتری نیاز دارد. چراکه ایسنتاگرام را اگر بیزنس کنیم، گزینه های بیشتری خواهد داشت که شما می توانید از این طریق کار خود را بیشتر تبلیغ کرده و می توانید تمامی پست ها و استوری های آن و تعداد فالوورهای آن ها را در زمان مشخصی بررسی کنید.

جمع بندی

اینستاگرام برنامه ای پرمخاطب است که عدد مخاطبین آن از یک میلیارد نیز گذشته است. برای اینکه بتوانید یک نرم افزار را به خوبی یاد بگیرید باید خودتان آن را دانلود کرده و از آن استفاده کنید. اینستاگرام دارای 5 صفحه اصلی است که با ضربه زدن به هریک از علامت های موجود در این صفحات وارد قسمت های دیگری می شوید. برای آموزش کامل و صفر تا صد اینستاگرام باید از قدم اول یعنی ثبت نام و ایجاد اکانت پیش بروید و گرینه های مختف را امتحان کنید. اینستاگرام دارای قابلیت های بسیار زیادی است و همین مسئله جذابیت آن را برای استفاده شخصی و حتی جهت استفاده در کسب و کارها بیشتر می کند.

 

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *