اصطلاحات اینستاگرام

نویسنده : جواد خانی
|
تاریخ نوشته : 1400/07/01
|
تعداد نظر : 0نظر
اصطلاحات اینستاگرام

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است که در میان تمام افراد ن تنها در ایران بلکه در کل جهان دارای محبوبیت خاصی است، این شبکه اجتماعی فقط و فقط در این بیش از چهل میلیون نفر کاربر فعال را دارا است. اینستاگرام برنامه ای است که دارای بخش های مختلف و قابلیت های عالی و متنوعی است. از آن جا که این برنامه دارای قابلیت و بخش های زیاد و گوناگونی است، برای فهم راحت تر و بهتر آن توسط کاربران خود این برنامه، برای هر کدام از این بخش ها و یا قابلیت ها اسامی و اصطلاحاتی را در نظر گرفته است که در ادامه به ذکر آن ها و هم چنین شرح مطالبی درباره آن ها خواهیم پرداخت. چرا که شناخت اصطلاحات اینستاگرام و فهم آن ها توسط شما کمک بسیار زیادی به نحوه کارکرد شما در این شبکه اجتماعی می کند.

اصطلاحات اینستاگرام

برای مشاهده آموزش صفر تا صد اینستاگرام وارد لینک شوید و بهترین آموزش هارو در جدیدترین نسخه های اینستاگرام مشاهده کنید.

یکی از اصطلاحات اینستاگرام که ممکن است زیاد آن را شنیده باشید، پست است. در واقع به ویدئو و یا عکس هایی که شما آن ها را در اینستاگرام آپلود می کنید پست گفته می شود. شما هر تعداد پستی را که در این شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارید، آن ها را به صورت کامل می توانید در صفحه نمایه خود مشاهده کنید. پست هایی که سایر افراد در اینستاگرام با شما به اشتراک می گذارند را می توانید در فید مشاهده نمایید. فید نیز از دیگر اصطلاحات و اسامی بخش های اینستاگرام است. صفحه فید در واقع همان صفحه اصلی است که شما هنگام ورود خود به برنامه اینستاگرام خود با آن روربه رو می شوید. این صفحه برای شما جدیدترین و تازه ترین استوری ها و پست هایی که کاربران شما به اشتراک گذاشته اند را برای شما بارگذاری می کند.

اسامی بخش های اینستاگرام

یکی دیگر از اصطلاحات اینستاگرام که ممکن است بار ها و بار ها در هنگام استفاده از این برنامه توسط دیگر افراد و کاربران شنیده باشید، اصطلاح فالو است. معنی فالو در لغت، دنبال کردن است. زمانی که شما در حساب کاربری اینستاگرام خود از پست ها، استوری ها و محتوای یک حساب کاربری دیگر یا یک پیج خوشتان آید و علاقه به دیدن سایر محتوای آن پیج باشید، باید آن پیج را دنبال یا همان فالو کنید. با این کار شما میتوانید در صفحه پروفایل فرد مورد نظر تمامی پست های به اشتراک گذاشته شده آن را مشاهده کنید، هم چنین در صورتی که پستی جدید از طرف این پیج اشتراک گذاری شود شما می توانید آن را در صفحه فید و یا صفحه Home خود مشاهده نمایید. هم چنین شما با فالو کردن پیجی می توانید تعداد لایک و کامنت های آن را دریابید و یا به مشاهده آن اقدام نمایید.

فالوور یکی دیگر از اصطلاحات اینستاگرام است که در لغت به معنای تعقیب کردن است. در واقع افرادی که حساب کاربری شما را دنبال می کنند جز فالوور های شما محسوب می شود. هم چنین اگر شما پیجی را در اینستاگرام فالو کرده و آن را دنیال کنید جز فالوور های ان پیج حساب می شوید. یکی دیگر از اسامی و اصطلاحاتی که در این برنامه کاربرد دارد، کا است. در اینستاگرام بار ها ممکن است اصطلاح کا را شنیده باشید، کاربران این شبکه اجتماعی هر هزار نفر فالوور را یک کا می گویند. بنابراین اگر شما پیجی را مشاهده کردید که بر فرض مثال تعداد فالور های آن ششصد و پنجاه هشت کا بود، بدین معنا است که تعداد فالوور های این پیج ششصد و پنجاه و هشت هزار نفر است.

اصطلاحات اینستاگرام لایو و استوری به چه معناست

یکی دیگر از اسم و اصلاحات اینستاگرام که در این شبکه اجتماعی بسیار کاربرد دارد، اصطلاح لایو است. لایو در لغت به معنای پخش زنده است. معنی این اصطلاح در خود برنامه اینستاگرام همانند معنای لغوی خود است. شما با استفاده از این قابلیت اینستاگرام می توانید بدون هیچ محدودیت و مشکلی به صورت زنده فیلم بگیرید و آن را در همان لحظه با کل فالوور های خود به اشتراک بگذارید. هم چنین شما در این لایو ها می توانید به گفت و گو با فالوور های خود بپردازید. البته باید توجه داشته باشید که این گفت و گو با تمام فالوور های شما، که در ویدئو زنده شما حضور دارند به اشتراک گذاشته می شود. علاوه بر این ها شما می توانید آن را در قالب یک استوری سیو کنید تا دیگر مخاطبین شما در طی بیست و چهار ساعت آینده بتوانند آن را مشاهده کنند.

صطلاحات اینستاگرام لایو و استوری

استوری در معنای لغوی خود به معنای داستان گفتن و روایت کردن به کار می رود. استوری نیز یکی دیگر از اصطلاحات اینستاگرام است که در این فضا بسیار به کار برده می شود. شما با استفاده از این قابلیت استوری می توانید عکس، فیلم و یا متن های مد نظر خود را به مدت بیست و چهار ساعت با فالوور ها و یا همان دنبال کننده های حساب کاربری خود به اشتراک بگذارید. لازم به ذکر است که پس از گذشت بیست و چهار ساعت این استوری ها خودکار به وسیله خود اینستاگرام حذف خواهد شد. البته اگر شما به دنبال راهی برای ماندگاری استوری خود هستید می توانید آن را به دسته مورد علاقه های خود اضافه کنید.

جمع بندی
همان طور که می دانید اینستاگرام یک شبکه اجتماعی پر طرفدار در سر تا سر جهان است. از آن جایی که این شبکه اجتماعی دارای بخش ها و قابلیت های مختلفی است، برای آن ها اسامی و اصطلاحات گوناگونی به کار رفته است. ما در اینجا برای شما به طور کامل به ذکر و شرح اصطلاحات اینستاگرام پرداخته ایم.

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *