حذف مدیر از کانال در تلگرام

نویسنده : جواد خانی
|
تاریخ نوشته : 1400/07/11
|
تعداد نظر : 0نظر
حذف مدیر از کانال در تلگرام

چند سالی است که با همه گیری اینترنت، پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی در بین مردم بسیار محبوب شده اند. پیام رسان ها با امکانات متعددی که در اختیار مردم قرار می دهند، روز به روز در بین مردم محبوب تر می شوند. پیام رسان ها باعث شده اند که هزینه ارتباط تا حد چشم گیری کم شود و کیفیت ارتباط نیز بیش تر شود. پیام رسان ها علاوه بر امکاناتی که در حوزه ارتباط در اختیار کاربران خود قرار می دهند، امکانات جذاب و کاربردی دیگری نیز در اختیار کاربران خود قرار می دهند. همانند تمامی مشاغل پیام رسان ها نیز دارای بازار رقابتی هستند که هر چه قدر که امکانات بهتری در اختیار کاربران خود قرار دهند، محبوب تر خواهند بود. یکی از پیام رسان های محبوب در دنیا تلگرام است. تلگرام امکانات بسیار زیادی در اختیار کاربران خود قرار می دهد. این امکانات باعث می شوند که کاربران زیادی به سمت استفاده از تلگرام جذب شوند. یکی از امکانات مهم و کاربردی که تلگرام دراختیار کاربران خود قرار می دهد، کانال است. کانال یکی از آپشن های تلگرام است که در بسیاری از پیام رسان ها دیده نمی شود. در ادامه این مقاله قصد داریم، ضمن معرفی کانال ها، به معرفی یکی از راه کارهای مدیریت تلگرام به نام حذف مدیر از کانال در تلگرام بپردازیم. اگر شما هم جزو کسانی هستید که مدیریت یک کانال تلگرامی را به عهده دارید، اشنایی با حذف مدیر از کانال در تلگرام می تواند برای شما بسیار مفید باشد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی حذف مدیر از کانال در تلگرام بپردازیم.

حذف مدیر از کانال در تلگرام

جهت خرید ممبر تلگرام برای کانال های خود می توانید وارد لینک شوید و قیمت ممبر تلگرام را مشاهده کنید و سفارش خود را ثبت نمایید.

معرفی کانال تلگرامی

در ابتدای بررسی حذف مدیر از کانال در تلگرام لازم است که به بررسی کانال های تلگرامی بپردازیم. برای بهتر فهمیدن راهکار های حذف مدیر از کانال در تلگرام لازم است که در ابتدا با ماهیت کانال های تلگرامی آشنا شوید. کانال یکی از امکاناتی است که تلگرام به صورت کاملا رایگان در اختیار تمام کاربران خود قرار می دهد. ماهیت کانال ها به این صورت است که مدیر کانال می تواند پست هایی را در یک مجیط منتشر کند و تمامی کاربران کانال از این پست ها دیدن کنند.
البته چند وقتی است که امکانات بیشتری همچون امکان لایک کردن پست ها، امکان گذاشتن کامنت و … به کانال های تلگرامی اضافه شده است که این ادمین کانال میتواند به دلخواه خود هر یک از این امکانات را به کانال خود اضافه کند. امکانات تلگرام تنها محدود به پست های تلگرام نیست و تلگرام امکانات متنوعی را برای مدیریت کانال ها نیز در نظر گرفته است. که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. یکی از این امکانات که این مقاله نیز کاملا با آن مرتبط است، مربوط به مدیریت کانال ها است که می تواند همزمان توسط چند نفر مدیریت شوند.

امکانات مدیر کانال تلگرام

در این قسمت از بررسی حذف مدیر از کانال در تلگرام، قصد داریم به بررسی دسترسی های مدیر یک کانال تلگرامی بپردازیم. کانال های تلگرامی همه دارای یک مدیر هستند. اولین کسی که برای اولین بار کانال تلگرامی را به وجود می آورد، مدیر کانال تلگرامی است. مدیر یک کانال میتواند بر تمامی امور مربوط به یک کانال اشراف داشته باشد و امکانات مختلفی را به کانال اضافه کند. مدیر میتواند یک یا چند نفر از کاربران به عنوان ادمین کانال منصوب کند و حتی اجازه دسترسی از ادمین ها را سلب کند. همچنین مدیر میتواند اعضای مختلفی را به کانال اضافه کند و یا اعضایی را از کانال حذف کند. همچنین امکان حذف کانال تلگرامی تنها در اختیار مدیر کانال است. بسیاری از افراد ممکن است که تعداد زیادی از کاربران را جذب یک کانال کنند، سپس قصد داشته باشند که آن کانال را فروش برسانند. در این موقاع باید مدریت کانال تلگرامی از مدیر اولیه خود سلب و به مدیر بعدی برسد. در این مقاله نیز قصد داریم به بررسی مطالب حذف مدیر از کانال در تلگرام بپردازیم.

امکانات مدیر کانال تلگرام

تغییر مدیر اصلی در تلگرام

برای حذف مدیر از کانال در تلگرام باید به این صورت عمل کرد که در ابتدا مدیریت یک کانال را به یک فرد دیگر انتقال داد. بعد از انجام این کار، میتوان به راحتی مدیر قبلی کانال را از کانال حذف کرد. در نسخه های بالاتر از نسخه 5.8 تلگرام این امکان به تلگرام اضافه شده است که افراد میتوانند مدیریت یک کانال را به صورت کامل به یک فرد دیگر واگذار کنند. این امکان جدید تلگرام باعث شده است که کار انتقال و یا فروش کانال های تلگرامی به راحتی انجام پذیر باشد. برای انجام این کار لازم است که در ابتدا مدیر اصلی کانال وارد قسمت تنظیمات کانال خود می شود.
سپس به قسمت تنظیمات رفته و فرد مورد نظر را تبدیل به ادمین کانال می کند. بعد از انجام این دو مورد مدیر اصلی کانال تمامی دسترسی ها را به ادمین جدید کانال می دهد. سپس بعد از انجام این مراحل گزینه Transfer Group Ownership در پائین صفحه ظاهر می شود. مدیر کانال با انتخاب این گزینه مدیریت کانال را به صورت کامل به ادمین جدید انتقال می دهد. بعد از انجام این مراحل، می توان مدیر قبلی کانال را از کانال حذف کرد.

جمع بندی
تلگرام یکی از پیام رسان های کاربردی و محبوب در میان مردم است. بسیاری از مردم دارای یک کانال تلگرامی هستند. دانستن نکات مربوط به مدیریت کانال باعث میش شود که افراد بتوانند به راحتی کانال خود را مدیریت کنند. در این مقاله به بررسی یکی از این نکات با عنوان حذف مدیر از کانال در تلگرام پرداختیم.

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *