دلیل کم شدن فالوور اینستاگرام

نویسنده : جواد خانی
|
تاریخ نوشته : 1400/07/11
|
تعداد نظر : 0نظر
دلیل کم شدن فالوور اینستاگرام

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی محبوب و پرطرفدار است که در سراسر جهان کاربران زیادی از آن استفاده می کنند. آنچه که در برنامه اینستاگرام اهمیت دارد، جذب فالوور است تا پیج شما رشد کند. گاهی اوقات پیش می آید که فالوور اینستاگرام کم می شود. مشکل ریزش فالوور اینستاگرام باعث شده بسیاری از صاحبان پیج‌ ها درگیر این مسئله شوند. دلیل کم شدن فالوور اینستاگرام موضوع مهمی است و به شما کمک می کند تا این مشکل را حل کنید. در ادامه با برخی از این دلایل آشنا می شویم.

دلایل مهم کاهش فالوور

دلیل کم شدن فالوور اینستاگرام می تواند تبلیغات باشد. برای مثال بعضی از برندها و شرکت‌ های مشهور به محتوای تبلیغاتی برای محصولات خود منتشر می کنند. این محتوا به دلیل عدم جذابیت و خسته کردن کاربران می تواند به انفالو شدن پیج شما منجر شود. باید در کنار تبلیغات، محتواهای دیگری نیز قرار دهید. در این شرایط کاربران همچنان شما را دنبال خواهند کرد و قطعا حس مورد سوء استفاده قرار گرفتن نمی کنند. دلیل کم شدن فالوور اینستاگرام می تواند محقق نکردن توقعات، انتشار محتوای نامناسب، عدم ارسال منظم پست ‌ها و غیره باشد. بر اساس آمارهای گرفته شده، یکی از دلایل مهم کم شدن فالوور اینستاگرام، تولید محتوای تبلیغاتی خیلی زیاد است. هیچ وقت کیفیت را فدای کمیت نکنید، ارسال پست های زیاد ولی بدون محتوای ارزشمند اعتبار پیج شما را کاهش خواهد داد و منجر به ریزش فالوور خواهد شد.

دلیل کم شدن فالوور اینستاگرام

جهت خرید فالوور اینستاگرام وارد صفحه خرید فالوور شوید و از قیمت فالوور با خبر شوید و سفارش خود را انجام دهید.

بهتر است به صورت منظم و هفته ای یک بار پست ارسال کنید. انتشار پست های آزاردهنده دلیل کم شدن فالوور اینستاگرام است. یکی از پست های آزاردهنده، پست های تبلیغاتی است که تقریبا همه افراد نسبت به آن احساس خوشایندی ندارند. بهتر است محتوای تبلیغاتی را کاهش دهید. شما می توانید از مخاطبان خود نظرسنجی کنید تا بفهمید به چه چیزی علاقه دارند، آن ها با دیدن یک ویژگی در پیج شما به آن علاقه مند شده اند. احتمالا آن ویژگی، محصول خاص، محتوا یا خدمات شما باشد. طبق آمارها می توان متوجه شد که بیش از ۷۰ درصد کاربران علاقه مندی به محصول یک شرکت را دلیل دنبال کردن پیج می دانند. البته برخی از کاربران نیز به دلیل تبلیغات، برند خاصی را دنبال می کنند. پس می ‌توان نتیجه گرفت دو علت مهم برای فالو کردن پیج، علاقه‌مندی به محصولات آن و تبلیغات می ‌باشد. البته مقصود از این تبلیغات، منتشر کردن محتواهای سرگرم‌کننده و جذاب است که بتواند محصولات را به شکل منحصر به فردی تبلیغ کند.

به این ترتیب کاربران به خرید محصول علاقه نشان داده و سعی در خرید آن می کنند. البته برخی از کاربران نیز گفته اند که به برگزاری موارد خاصی همچون مسابقات، سرگرمی و غیره علاقه دارند. افزون بر مطالبی که بیان شد، می‌توان دلیل کم شدن فالوور اینستاگرام و به تعبیر دیگر دلیل اصلی را هم عنوان نمود. مسئله ای که برای همه مهم است و بسیار به آن توجه می کنند، گذاشتن وقت کافی برای تولید محتوا می باشد. برندهای گوناگون باید تلاش زیادی کنند تا بتوانند محتوایی ارزشمند تولید کنند. وقت گذاشتن بسیار مسئله مهمی است. بهتر است تبلیغات قسمتی از محتوا باشد نه همه آن را دربربگیرد. در حقیقت اشتباه اغلب برندها این است که به طور مستقیم تبلیغات خود را نمایش می دهند. می ‌توان دلیل کم شدن فالوور اینستاگرام را همین مسئله دانست. احتمال دارد کاربران به علل گوناگون شما را دنبال کنند. اما این به معنی آن نیست که برای همیشه دنبال کننده شما باقی بمانند. محتوای خوب یا ویژگی خاص محصول، می ‌تواند کاربران را در پیج شما نگه دارد.

دلیل انفالو شدن خودکار در اینستاگرام

در حال حاضر اینستاگرام اقدام به حذف خودکار برخی فالوورها می کند. الگوریتم جدید اینستاگرام فاوورهای غیر فعال را انفالو می کند. به تعبیر دیگر اگر پیج شما فالووری داشته باشد که نه پست ‌های شما را لایک کند نه کامنتی ارسال کند، حذف می شود. آنفالو کردن صفحه شما به وسیله مخاطبان که موجب می شود شما در بازاریابی برای کسب‌ و کارتان دچار مشکل شوید. کاربران در پی محتوای ارزشمند بوده و اگر شما نتواند در صفحه خود محتوای ارزشمندی تولید کنید توسط آنها آنفالو می شوید. مهم‌ترین دلیل کم شدن فالوور اینستاگرام در صفحات برندها، این است که فقط محتوای تبلیغاتی تولید می کنند و توقع دارند که فروش بیشتری داشته باشند که این مسئله نتیجه عکس خواهد داشت.

انفالو شدن خودکار در اینستاگرام

علت کم شدن لایک اینستاگرام

Shadowban یعنی اینکه امکان دارد هشتگ‌ های شما کار نکنند و در نتیجه، پست ‌های شما توسط افراد جدید در قسمت هشتگ دیده نخواهد شد. از جمله دلایل کم شدن لایک اینستاگرام این است که بعضی از هشتگ ‌ها دیگر وجود ندارند. چون اینستاگرام آنها را به صورت موقت یا دائم می بندد. چون احتمالا آنها محتوای خوبی ارائه نمی کنند، اسپم بوده یا برای سوء استفاده هستند.
لازم به ذکر است حتی اگر هشتگ یکی از هشتگ های شما ممنوع باشد، پست شما در هیچ هشتگی دیده نخواهد شد.
جمع بندی
برای پیشرفت در اینستاگرام باید برخی نکات را رعایت کنید، همانطور که فضای اینستاگرام می تواند به رشد هر چه بیشتر شما کمک کند، با ریزش فالوور ممکن است موفقیت و پیشرفت شما تحت تاثیر قرار بگیرد. اگر شما دلیل کم شدن فالوور اینستاگرام را بدانید، می توانید خیلی زود جلوی این ریزش را بگیرید. دلیل کم شدن فالوور اینستاگرام می تواند به خاطر تبلیغات، عدم تولید محتوای ارزشمند، پست های آرادهنده و غیره باشد که در صورت رعایت این موارد، مشکل شما حل خواهد شد.

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *