سایز استوری در اینستاگرام

نویسنده : admin ilkhani
|
تاریخ نوشته : 1399/11/19
|
تعداد نظر : 0نظر
سایز استوری در اینستاگرام

سایز استوری در اینستاگرام بر تعداد مخاطبان و رونق گرفتن پیج تاثیر بسزایی دارد. اینستاگرام را امروزه می توان به جرات به عنوان بزرگترین و پر مخاطب ترین شبکه اجتماعی در جهان نام برد. این برنامه اجتماعی با داشتن امکانات مختلف فالوور های زیادی پیدا کرده است. تقریبا می توان گفت اینستاگرام ویژگی های برنامه های اجتماعی مختلف را یک جا دارد و می توان از آن به عنوان جایگزینی برای بسیاری از برنامه های اجتماعی استفاده کرد. اینستاگرام با اضافه کردن قابلیت استوری گذاشتن که برای اولین بار در برنامه اسنپ چت ایجاد شد توانست به سرعت جایگاه خود را در میان برنامه های دیگر پیدا کند. استوری های این برنامه باعث می شوندکه پست ها و پیج ها با سرعت بیشتری شناخته شوند.

 

سایز استوری در اینستاگرام

 

برای منتشر کردن استوری ها و اینستاگرام باید تصاویر ما در ابعاد خاصی منتشر شوند تا با کیفیت بهتری نشان داده شوند. در ادامه این مطلب قصد داریم به ابعاد استوری  پست ها و نحوه تغییر ابعاد عکس بپردازیم.

یک استوری مناسب چگونه ایجاد می گردد؟

برای داشتن یک استوری مناسب کافی اسیت دوربین موبایل خود را بردارید و به صورت عکس بگیرید و یا فیلمبرداری کنید. اما یک استوری مناسب و با کیفیت را باید با توجه به نوع کسب و کار با دقت زیادی ایجاد کرد. برای اینکه بتوان استوری ها را با کیفیت بیشتری منتشر کرد بهتر است از دوربین با کیفیتی برای گرفتن عکس ها استفاه کرد. همچنین برای اینکه ابعاد استوری ما مناسب با استوری در اینستاگرام باشد بهتر از برنامه های مخصوص برش تصویر استفاده کرد تا بدون کم شدن کیفیت، تصویر برش داده شود.

ابعاد استوری در اینستاگرام چقدر باید باشد؟

امروزه کاربران رغبت زیادی به استفاده از استوری های اینستاگرام نشان داده و در استفاده از افکت ها و جلوه های گرافیکی بسیار خلاقانه عمل می کنند. اما در این میان بزرگترین مشکل کاربران با استوری گذاشتن، ابعاد آن است. اندازه استوری در اینستاگرام بسیار اهمیت دارد چرا که اگر تصاویر با همان نسبت گرفته نشوند و یا آماده نگردند ممکن است بخشی از تصویر در استوری نمایش داده نشود و یا مجبور شویم برای نمایش تمام عکس آن را در ابعاد کوچکتری منتشر کنیم. سایز استوری اینستاگرام باید 1080 در 1920 پیکسل باشد. یعنی طول تصویر در استوری ها باید 1920 پیکسل و عرض آنها باید 1080 باشد. این ابعاد را امروزه با نسبت 16:9 نیز می شناسند. برای اینکه بتوانید در استوری اینستاگرام تصاویری را منتشر کنید، باید به صورت عمودی با دوربینتان تصویر برداری کنید.

سایز استوری در اینستاگرام

 

ابعاد پست های اینستاگرامی

ابعاد پست های اینستاگرامی معمولا در سایز مربع هستند . اینستاگرام برای پست های خود سایز های مربعی که اصطلاحا سایز یک در یک گفته یم شوند را استفاده می کند. عکس های یک در یک معمولا 600 در 600 پیکسل هستند. البته اینستاگرام در نسخه های جدید خود سایز 1080 در 1080 را نیز اضافه کرده است ولی این اندازه تصویر حتی با بزرگترین صفحه نمایش ها نیز با همان کیفیت 600 در 600 نمایش داده می شوند. ولی با این حال به کاربران ایسنتاگرام توصیه می شود که عکس های خود را با کیفیت 1080 در 1080 ایجاد کنند تا بعدا بتوانند مجددا در پلت فرم های دیگر از آن ها استفاده کنند. بعلاوه هر چه پیکسلتان بزرگتر باشد در آینده می توانید راحت تر روی تصویر تغییرات و ویرایش انجام داد.

 کاور هایلایت

کاور هایلایت ایسنتاگرام شبیه به عکس پروفایل است و باید یک تصویر مربع و یک در یک را برای آندر نظر گرفت. بریا اینکه تصویر کاور هایلایتتان خوب و با کیفیت باشد ابعاد 1080 در 1080 پیکسل را در نظر بگیرید چرا که تصویر در این ابعاد در بالاترین کیفیت و قرار دارد و به همین دلیل در بزرگترین صفحه نمایش ها نیز کیفیت تصویر حفظ می شود. البته ایسنتاگرام اجازه می دهد عکس هایی با ابعاد 2000 در 2000 نیز برا کاور هایلایت آپلود شود اما این تصاویر نهایتا با همان 600 در 600 نمایش داده می شوند.

وضوح عکس ها در استوری اینستاگرام

وضوح عکس در استوری های اینستاگرام نیز یکی از مسائلی است که می تواند در نمایش عکس شما اثر بیشتری بگذارد. البته وضوح و کیفیت عکس نباید خیلی هم بالا باشد چرا که با وجود مشکلاتی که در اینترنت وجود دارد ممکن است عکس ها به سختی دیده شود. برای اینکه عکس ها در استوری با سرعت بیشتری باز شوند بهتر است که برای استوری های ایسنتاگرام وضوح 1600در 900 و 1280 در 720 را انتخاب کنید. این وضوح تصویر با کم کردن حجم تصاویر کمک می کند که استوری ها با سرعت بیشتری برای کاربران نمایش داده شوند. تلاش کنید که وضوح تصاویرتان هیچ گاه از 600 در 1067 پیکسل کمتر نشود چرا که تصاویری با حجم کمتر کیفیت و وضوح بسیار پایینی خواهند داشت. حجم عکس ها در استوری حداکثر باید 30 مگابایت باشد.

تغییر سایز استوری در اینستاگرام

برای اندازه و سایز استوری در اینستاگرام و ابعاد عکس ها از واحدهای مختلفی استفاده می شود. ما در مطالب فوق به اندازه های استوری اینستاگرام بر اساس واحد پیکسل اشاره کرده ایم.گاهی برخی افراد ترجیح می دهند که اندازه ها را با وحد سانتی متر محاسبه کنند. برخی گرافیست ها برای طراحی های گرافیکی خود نیز از واحد سانتی متر برای انجام پروژه های خود استفاده می کنند. ابعاد استوری به سانتی متر باید 50.61 سانتی متر طول در 28.46 سانتی متر عرض باشد.

تمایل به گرفتن تصاویر عمودی در مخاطبان اینستاگرام

آخرین نسخه های اینستاگرام طوری طراحی شده اند که کاربران بتوانند عکس ها و ویدیو های عمودی را در پست ها و استوری های خود قرار دهند. هر چند مشاهده تصاویر عمودی بر ویندوزها کمی بی کیفیت تر است و فقط قسمتی از صفحه را پر می کنند اما با این حال اینستاگرام یک اپلیکیشن پرکاربرد در موبایل است و به همین دلیل افراد زیادی به تصاویر عمودی علاقه بیشتری نشان می دهند. اغلب مردم عادت به گرفتن عکس های سلفی به صورت عمودی هستند و به همین دلیل نیز دیدن تصاویر عمودی برای آن ها لذت بخش تر بوده است.مشاهده تصاویر و فیلم های پرتره امروزه طرفداران زیادی دارد چرا که در این حالت بیشترین میزان صفحه نمایش از تصویر پر می شود و بیننده تصویر لذت بیشتری از مشاهده تصویر می برد.

هایلایت استوری

در اینستاگرام هر استوری که بارگذاری می شود بعد از 24 ساعت خود به خود حذف می گردد. اما در نسخه های جدید اینستاگرام تمامی استوری ها که منتشر کرده اید را می توانید در آرشیو خود مشاهده کنید و می توانید با استفاده از آیکون هایلایت آن ها را به آلبوم هایلایت های خود بیافزایید. این قابلیت در اینستاگرام به سرعت مورد استقبال عموم مخاطبین آن قرار گرفت. هایلایت های اینستاگرام مخصوصا درکسب و کار های مختلف که از طریق استوری محصولات یا خدمات خود را معرفی می کنند طرفداران زیادی پیدا کرد.

هایلایت در اینستاگرام

 

قابلیت بومرنگ دراینستاگرام

بومرنگ اینستاگرام ویژگی است که در سال 2015 در قابلیت های اینستاگرام افزوده شد اگر چه این موضوع فقط به اینستاگرام محدود نمی شد و قابلیت بومرنگ در آن سال به بسیاری از نرم افزارها مانند اسنپ چت و گوگل چت نیز افزوده شد. بومرنگ در هر ثانیه پنج عکس را پشت هم قرار می دهد و این قابلیت ویژگی های منحصر به فرد خود را در اینستاگرام نسبت به دیگر نرم افزار دارد. بومرنگ یک سبک مینیمالیستی است که کاربرد نرم افزار را برای کاربر آسان تر می کند و فرد می تواند این تصاویر را به راحتی در اینستاگرام، فیسبوک و دیگر شبکه های اجتماعی نیز به اشتراک بگذارد. این قابلیت توانسته است خاصیت استاتیک تصاویر را به حالتی متحرک و انیمیشن دربیاورد.

بومرنگ دارای طرفداران زیادی است و به دلیل به تحرک در آمدن تصاویر مخاطبان بسیار زیادی به دیدن این تصاویر علاقه نشان می دهند.البته دیده شده است که برخی افراد در هنگام مشاهده تصاویر بومرنگ سرگیجه شوند. این مشکل وابسته به کاربر است و به همین دلیل نمی توان آن را یک مشکل جدی تلقی کرد. البته سایز استوری در اینستاگرام خود نیز می تواند بر کیفیت تصاویر و ویدیوها تاثیر بگذارد.  سایز استوری در اینستاگرام شامل ابعاد بومرنگ نیز می شوند. شما می توانید بعد از ثبت تصاویر بومرنگ با هر نرم افزاری آن ها را به اینستاگرام انتقال دهید و از همان ابعاد و اندازه ای که برای عکس ها بکار می برید برای انتشار بومرنگ نیز استفاده کنید. در واقع بومرنگ یکی از قابلیت های ایسنتاگرام است که باعث تمایز آن نسبت به دیگر رقبایش شده است.

چند ترفند در زیبا سازی استوری

ایسنتاگرام دارای ترفند و قابلیت هایی است که از چشم بسیاری از کاربران به دور مانده است. استفاده از این قابلیت ها می تواند استوری های شما را جذاب تر کند. در ادامه به برخی از این قابلیت ها اشاره می کنیم.

قابلیت نوشتن متن های رنگین کمانی

برای اینکه متن استوری های شما جذابتر باشند می توانید آنها را رنگین کمانی بنویسید. بسیاری از کاربران اینستاگران از وجود این قابلیت بی خبر هستند و شما با استفادهاز این قابلیت می توانید استوری های خاص منتشر کنید. برای این کار ابتدا متن خود را بنویسید و سپس تمام متن را Select All کنید. حالا یکی از انگشتان خود را روی نوار رنگ های پایین صفحه قرار داده و نگه دارید تا اسلایدر طیف رنگی ظاهر شود و بعد در حالی که با یکی از انگشت هایتان متن را نگه داشته اید انگشتتان را به سمت چپ و راست حرکت کنید و همین کار را با انگشت دیگر نیز روی اسلایدر طیف رنگی انجام دهید.

سایز استوری در اینستاگرام

 

شفاف کردن پس زمینه

برای ساخت یک پس زمینه شفاف ابتدا باید یک پس زمینه تک رنگ بسازید. بعنی یک عکس را انتخاب کنید و روی پس زمینه بنشانید و ابزار ماژیک قلمی را از گوشه صفحه انتخاب کرده و رنگ آن را نیز انتخاب کنید. در مرحله بعد باید انگشت خود را به مدت 3 ثانیه روی صفحه نگه دارید تا صفحه ا زرنگ انتخابی شما کاملا پر شود. به این صورت شما یک زمینه شفاف خواهید داشت.

ایموجی های را درخشان کنید

برای درخشان کردن ایموجی ها ابتدا باید ابزار Aa را برای نوشتن متنتان انتخاب کنید و خط نوشته هایتان را Neon بگذارید. حالا در قسمت تایپ چنانچه استیکری را انتخاب کنید در پشت آن هاله نور درخشانی مشاهده خواهید کرد.

جمع بندی

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی پرطرفدار و پرمخاطب در جهان و ایران است. این شبکه اجتماعی به سرعت پیشرفت کرد و مهمترین دلیل پیشرفت آن، توجه به نیاز های مخاطبین و رفع آن ها است. سایز استوری در اینستاگرام اوایل اهمیت چندانی نداشت چرا که استوری بعد ها به اینستاگرام اضافه شد. امروزه مخاطبین برای قرار دادن استوری ها و پست ها نمی دانند که باید از چه ابعادی استفاده کنند. این مشکل معمولا برای صفحات کاری و برای طراحان گرافیکی بسیار مهم است.

ابعاد استوری در اینستاگرام را به اصطلاح 16:9 می گویند. سایز استوری ها باید 1080 در 1920 پیکسل باشد و حجم آن ها از 3 مگابایت بیشتر نشود. وضوح و کیفیت تصویر نیز نباید کمتر از 600 تا 1067 پیکسل باشد تا کیفیت تصویر کم نشود. کیفیت آن نیز بیش از 1080 در 1920 پیکسل نباشد چرا که باعث کاهش سرعت نمایش دادن استوری ها می گردد.

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *