موضوع برای ساخت کلیپ اینستاگرام

نویسنده : محمد حسین فولادی
|
تاریخ نوشته : 1400/07/18
|
تعداد نظر : 0نظر

اینستاگرام فراتر از یک اپلیکیشن معمولی است. این برنامه تبدیل به محلی برای کسب و کار شده است که هرکسی که بتواند ایده یا مهارت جدیدی را به نمایش بگذارد سود کرده است. در همین راستا بسیاری از افرادی که به دنبال شروع کار در این پلتفرم هستند، دنبال یک ایده یا موضوعی جدید می گردند. در ادامه این مطلب بهترین موضوع برای ساخت کلیپ اینستاگرام و دریافت فالور را معرفی خواهیم کرد.

موضوع برای ساخت کلیپ اینستاگرام

برای مشاهده ایده برای پیج اینستاگرام روی لینک کلیک کرده و جدیدترین ایده های پیج اینستاگرام رو مشاهده کنید.

چرا کلیپ؟

این روزها تبلیغات و محتواهای بصری بیشتر از محتوای های صوتی مخاطب را جذب می کنند. به همین خاطر استفاده از ایده ها و موضوعات ناب برای ساخت کلیپ اینستاگرام اهمیت به سزایی دارد. در ادامه به برخی از موضوعات و ایده هایی که می توانید در راستای ساخت کلیپ اینستاگرام از آن استفاده کنید اشاره خواهیم کرد:

  • استفاده از مدل ‌ها و اینفلوئنسرها؛ فرمول ساخت یک ویدیوی جذاب

برای ایجاد تفاوت و معرفی محصولات خود می‌توانید از مدل‌های جذاب و اینفلوئنسرها کمک بگیرید. معمولاً این افراد فالورهای زیادی در شبکه‌های اجتماعی دارند و استفاده از محصولات شما توسط این افراد می‌تواند باعث آگاهی قشر بیشتری از مخاطبان نسبت به کسب و کار شما شود.

  • محیط جذاب و بهداشتی؛ ایده مناسب سالن‌های زیبایی

یک ویدیوی تبلیغاتی کوتاه از محیطی جذاب، دوست‌داشتنی و البته بهداشتی می‌تواند باعث جلب توجه مشتریان سالن‌های بهداشتی و مطب‌های پزشکی شود. اگر سالن زیبایی دارید، قدرت این ایده در جلب توجه مخاطبان را دست کم نگیرید. در کنار ساخت ویدیو از محیط می‌توانید برای تبلیغات در اینستاگرام و تهیه‌ی کاتالوگ تصاویر باکیفیتی هم از محیط بگیرید. خدمات عکاسی معماری کادرو برای چنین مواقعی طراحی شده و بهترین عکس‌ها را از محیط داخلی محل شما ثبت می‌کند.

  • نمایش اصالت محصول

معمولاً نحوه تولید یک محصول همیشه برای مخاطب جذاب است و می‌خواهد در دل کسب و کار شما حضور داشته باشد. چرا به او اجازه ندهیم که با ما همراهی کند؟ اولین ایده برای جذب مخاطب، ساخت یک ویدیو تبلیغاتی کوتاه با هدف آشنایی با فرآیند ساخت محصول است. از مواد اولیه تا ساخت محصول، بسته‌بندی و توزیع محصول را در قالب یک ویدیوی کوتاه برای مخاطب توضیح دهید. این ویدیو می‌تواند باعث همراهی و جلب اعتماد مخاطبان شما شود.

  • زیبایی محصولات خود را به رخ بکشید

تهیه‌ی یک کلیپ جذاب، زیبا و متفاوت با موسیقی خاص می‌تواند زیبایی محصولات شما را به رخ دیگران بکشد. تهیه‌ی این نوع کلیپ با توجه به محصول شما کاملاً متفاوت است، به همین دلیل باید یک سناریو کاملاً متفاوت و جذاب برای تبلیغ محصولات و ساخت ویدیو تهیه کنید.

  • رو به دوربین بنشینید و صحبت کنید

ایده اول، بسیار ساده است و احتمالاً شما نمونه این ویدیوها را تماشا کرده‌ اید. روبه‌روی دوربین بنشینید و به صورت کاملاً ساده و صمیمی با مخاطب صحبت کنید. از ویژگی‌ها و قابلیت‌ های محصول خود به مخاطب بگویید. با یک دکور ساده و نور مناسب می‌توان این ویدیو را تهیه کرد.

موضوع برای ساخت کلیپ اینستاگرام طولانی

  • مصاحبه ترکیبی؛ استفاده از تصاویر و راش ‌های مرتبط

یک نوع مصاحبه ترکیبی هم وجود دارد. مصاحبه ترکیبی همان نوع مصاحبه ساده است با این نوع تفاوت که در این نوع از ساخت تیزر یک سری راش های مناسب آن مصاحبه گرفته می شود و یا فوتیج های مناسب آن دانلود می شود و در کلیپ استفاده می شود.

  • مصاحبه ۲ یا چند نفره؛ مناسب کسب و کارهای شناخته ‌شده

اگر کسب و شما برای مردم شناخته ‌شده است، می‌توانید با دعوت از افراد مشهور یک مصاحبه ۲ یا چند نفره را تدارک ببینید. این سبک ساخت محتوا مناسب برای برنامه های SHOW و یا مصاحبه های ۲ نفری برای سوال و جواب در رابطه با محصول شما است. این سبک مصاحبه نیاز به دکوپاژ جذاب و نورپردازی خوب دارد.

استفاده از امکانات فیلم برداری و تصویر برداری

از قابلیت های مختلفی که دوربین ها در اختیار شما قرار می دهند استفاده کنید. به عنوان مثال تایم لپس می تواند یک ویدیوی کوتاه از فرایند و نحوه انجام کار ها به نمایش بگذارد. همچنین استفاده از فیلترهای مختلف مثلا فیلتر سیاه و سفید می تواند حس نوستالژیک به ویدئو ها ببخشید. 

  • ایده برای ساخت ویدیوی رویدادها

رویدادها همیشه مخاطبان خاص خود را دارد. ویدیوهای تبلیغاتی رویدادها با هدف معرفی رویداد و جذب مخاطب بیشتر ساخته می ‌شود. برای جذب بیشترین مخاطب می ‌توانید از دو ایده‌ای که در ادامه برای ایده برای ساخت کلیپ مطرح می‌شود، استفاده کنید.

  • افتتاحیه؛ جذب بیشترین مخاطب و ایجاد آگاهی

یکی از رایج ‌ترین ویدیوهایی که در دسته‌بندی‌ ویدیوهای رویدادی قرار دارد، ویدیوهای افتتاحیه است. در این ویدیوها افتتاح یک کسب و کار، محل یا رونمایی از یک رویداد به اطلاع مخاطب می‌رسد. این ویدیوها سهم زیادی در آگاهی مخاطبان از تولد کسب و کار یا رویداد شما دارد. در کنار ساخت ویدیو از رویداد خود می‌توانید با استفاده از خدمات عکاسی مستند خبری کادرو، لحظه به لحظه رویداد خود را پوشش دهید.

  • مستندها؛ گفتگو و مصاحبه با دیگران

یکی دیگر از انواع ویدیوها که در دسته ویدیوهای رویدادی قرار دارد، تهیه‌ یک مستند کوتاه و جذاب از ایونت است. مصاحبه با میهمان‌ها، گفتگو با برگزار کنندگان، نمایی از محل برگزاری و چند پلان دیگر می‌تواند خوراک لازم برای ساخت یک مستند جذاب از ایونت شما را فراهم کند.

موضوع برای ساخت کلیپ اینستاگرام هنری

جمع بندی

اینستاگرام بهترین بستر برای معرفی کسب و کار و خدمات است که این فرایند را می توانید به راحتی با کمک ویدئوهای گوناگون انجام دهید. تهیه مستنند، استفاده از اینفلوئنسرها، استفاده از قابلیت های تصویر برداری، صحبت رو به روی دوربین و … از جمله ایده ها و موضوعاتی است که می توانید برای ساخت کلیپ از آنها بهره بگیرید.

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *