چگونه بفهمیم چه کسانی به اینستاگرام ما دسترسی دارند

نویسنده : جواد خانی
|
تاریخ نوشته : 1400/06/28
|
تعداد نظر : 0نظر
چگونه بفهمیم چه کسانی به اینستاگرام ما دسترسی دارند

چگونه بفهمیم چه کسانی به اینستاگرام ما دسترسی دارند؟ سوال بسیاری از کاربران است که باید توجه داشته باشید امروزه این سوال یکی از دغدغه‌های اصلی کاربران اینستاگرام محسوب می شود اما شما بدون هیچ گونه دغدغه می توانید از قابلیت اینستاگرام استفاده کنید و به راحتی متوجه شوید که به جز شما چه فرد دیگری به اکانت اینستاگرام شما دسترسی دارد. متاسفانه هک اینستاگرام یکی از معضلات بسیار جدی محسوب می شود که بسیاری از کاربران را درگیر کرده است. اما شما بعد از هک شدن پیج احتمالا متوجه هک شدن پیج خود نمی شوید به این دلیل که یوزر و پسورد پیج تغییر نمیکند؛ چرا که این گونه صاحب اکانت متوجه نمی شود که فرد جاسوس در اینستاگرام آن ها وجود دارد و به همین خاطر، شما باید مسیر زیر را دنبال کنید تا با سوال اینکه چگونه بفهمیم چگونه بفهمیم چه کسانی به اینستاگرام ما دسترسی دارند؟ پاسخ مناسبی را ارائه دهیم.

چگونه بفهمیم چه کسانی به اینستاگرام ما دسترسی دارند

برای اطلاع از موارد مهم امنیت پیج اینستاگرام روی لینک کلیک کرده تا تمامی آموزش ها برای حفظ امنیت پیج اینستاگرام را رایگان مشاهده کنید.

محدودیت اتصال به اکانت اینستاگرام

شما در ابتدای کار باید وارد تنظیمات اینستاگرام خود شوید و برروی سر برگ Security کلیک نمایید. با توجه به قسمت data and history شما ایناختیار را دارید که گزینه Apps and websites را فعال کنید.در این حالت می توانید انواع دستگاهه ای موبایل و یا سیستم های رایانه ای را که وارد اکانت شما شده اند را به همراه مدل و لوکیشن دستگاه به راحتی مشاهده کنید. بدین ترتیب هرگاه فردی جز شما وارد اکانت شود کافی است روی مدل دستگاه کلیک کنید و دسترسی وی را محدود کنید. در قسمت Active این اختیار را دارید که دستگاه های فعال را مشاهده کنید ودر قسمت Expired نیز دستگاه هایی که دسترسی آن ها را محدود نموده اید ببینید. در این حالت بهتر است نسبت به تغییر پسوورد پیج اقدام کنید.

رمز عبور قوی

زمانی که شما به این سوال فکر می کنید که چگونه بفهمیم چه کسانی به اینستاگرام ما دسترسی دارند؟ بهتر است به راهکارهای عملی برای جلوگیری از هک شدن نیز بیندیشید که در این حوزه شما با انتخاب یک رمز عبور قوی این اختیار را دارید که دیگر با دغدغه های اینچنینی مانند اینکه چگونه بفهمیم چه کسانی به اینستاگرام ما دسترسی دارند؟ فکر نکنید و رمز عبورهای قوی بهترین انتخاب برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام است. از رمز عبورهایی که دارای نماد هستند استفاده کنید.
استفاده از انواع نمادها می‌تواند رمز عبور شما را پیچیده تر کنند. این چنین هکرها بسیار سخت می توانند رمز عبور شما را شناسایی کنند. در این بین، افراد زیادی متاسفانه به رمز عبور اینستاگرام خود توجهی ندارند و این چنین است که در کوتاه مدت متوجه می‌شوند حساب آن ها هک شده است و در این حالت چاره‌ای ندارند تا با توجه به این سوال که چگونه بفهمیم چه کسانی به اینستاگرام ما دسترسی دارند؟ هر چه سریعتر دسترسی فرد هکر را مسدود کنند.

تأیید دو مرحله ای

گزینه بعدی که می تواند شما را از این سوال که چگونه بفهمیم چه کسانی به اینستاگرام ما دسترسی دارند؟ دور کند این است که شما تایید هویت دو مرحله ای را فعال کنید. این کار از جمله مهمترین اقداماتی است که برای جلوگیری از هک شدن می تواند به شما کمک کند. تایید هویت دو مرحله ای برای فعال سازی آن باید شماره تلفن خود را در اینستاگرام وارد کنید، بعد از وارد شدن و لمس سه نقطه برای شما منویی ظاهر می شود که یکی از گزینه های آن two factor Authentication است و با انتخاب آن می توانید در مرحله بعدی گزینه Require Security Code فعال کنید و سپس در پنجره نمایش داده شده گزینه Turn on را در پایان کار مشاهده کنید. این چنین است که یک پیامک حاوی کد امنیتی برای شما ارسال می شود این کد را در اینستاگرام وارد می کنید و این چنین است که تایید دو مرحله ای برای شما انجام می شود.

چگونه بفهمیم چه کسانی به اینستاگرام ما دسترسی دارند

از لینک های کوتاه بترسید

برای دور شدن از این مقوله که چگونه بفهمیم چه کسانی به اینستاگرام ما دسترسی دارند؟می توانید رمز عبور خود را هر چند مدت یکبار تغییر دهید. این یکی از بهترین و تقریبا اصولی ترین روش هایی است که می‌تواند شما را از خطر هک شدن اکانت اینستاگرام دور نگه دارد. با تغییر رمز عبور شما به راحتی می توانید از هک شدن اکانت خود جلوگیری به عمل آورید. حتی شما با خصوصی کردن پیج خود می توایند از وجود انواع فالورر های مشکوک پیج را حفظ کنید؛ چراکه برخی از فالوور ها در ابتدا طعمه خود را بررسی می‌کنند و سپس به هک می‌پردازند. البته شما باید از انواع لینک های کوتاه نیز غافل نشوید به این دلیل که این لینک ها مشکوک هستند و ممکن است شما با لمس آن وارد پیج فرد دیگری شوید و متاسفانه بسیاری از هکرها از این طریق هک کردن اکانت را به راحتی انجام می دهند و برای جلوگیری از هک شدن تا حد ممکن از انواع لینک کوتاه دوری کنید اینچنین دیگر به چگونه بفهمیم چه کسانی به اینستاگرام ما دسترسی دارند؟ فکر نمی‌کنید.

جمع بندی
چگونه بفهمیم چه کسانی به اینستاگرام ما دسترسی دارند؟ امروزه یکی از سوالات مهم کاربران اینستاگرام است. که ما در این مقاله با مشخص کردن یک مسیر محدودکننده اتصال راهنمایی لازم را ارائه دادیم تا از ورود هر فرد دیگر به جز شما به اکانت اینستاگرام جلوگیری به عمل آید. شما با استفاده از رمز های قوی، تایید دو مرحله ای و همچنین دوری کردن از لینک های کوتاه به راحتی می‌توانید از هک شدن حساب اینستاگرام خود جلوگیری کنید. روش های گفته شده را جدی بگیرید به این دلیل که هک شدن حساب شاید خسارات جبران ناپذیری به بار آورد.

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *